Zaproszenie na wykład „Praca safety assessora – teoria i praktyka”

Safety assessor- kim jest? Studencie, może to praca dla Ciebie? Szansa na ciekawy rozwój zawodowy? Pożądany zawód w dobie rozwoju branży kosmetycznej?

Safety assessor- to osoba, której wykształcenie (chemiczne, kosmetologiczne, farmaceutyczne i pokrewne), wiedza, ale też specjalistyczny kurs zakończony uzyskaniem certyfikatu, stanowią o bezpieczeństwie stosowanych przez nas produktów kosmetycznych. Zajmuje się oceną kosmetyku na podstawie informacji uzyskanych od producenta, ale również baz toksykologicznych. Konieczna jest również szczegółowa znajomość aktualnego prawa w tej dziedzinie.

Dyrektywa Kosmetyczna nakłada na producenta kosmetyków obowiązek dochowania szczególnej staranności dotyczący bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Nad bezpieczeństwem kosmetyku czuwa safety assessor, który zajmuje się opracowywaniem raportów bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Tylko kosmetyki posiadające raport bezpieczeństwa mogą zostać wprowadzone do obrotu.

Aby dowiedzieć się, jak ciekawy jest to zawód,weź udział w spotkaniu z dr n. chem. Joanną Fabrowską -Baląabsolwentką chemii kosmetycznej UMCS w Lublinie i UAM w Poznaniu, właścicielką firmy Cosmetics Care (http://www.cosmeticscare.eu/o-mnie/)oferującą fachową pomoc w zakresie oceny bezpieczeństwa kosmetyków, przygotowywaniu dokumentacji produktów kosmetycznych i weryfikacji zgodności produktów z obowiązującymi przepisami prawnymi. Jest autorką bloga dotyczącego regulacji prawnych w sektorze kosmetycznym. Pasjonatka kosmetyków, szczególnie tych, które bazują na substancjach botanicznych.

Gdzie? Wydział Farmaceutyczny, Aula im. prof. Zofii Jerzmanowskiej (4A i 4B)

Kiedy? 13 października 2020 roku o godzinie 16:30

Dla kogo? Studenci kierunków: analityka medyczna, biotechnologia, farmacja, kosmetologia

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, liczba miejsc ograniczona – zapisy droga mailową, chęć udziału w wykładzie proszę zgłaszać mailowo na adres: anna.erkiert-polguj@umed.lodz.pl