Czwartki ze zdrowiem i medycyną

„Szczepienia to dobrodziejstwo współczesnych czasów” – Fundacja „Misja Medyczna” zaprasza na otwarte i bezpłatne spotkanie z profesor Lidią Brydak, kierownikiem Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego.

Szczyt zachorowań na grypę przed nami! Co roku przypada zwykle między styczniem a marcem. Warto więc zastanowić się nad znaczeniem szczepień przeciwko grypie. Tym bardziej, że w ubiegłym sezonie mieliśmy w Polsce ponad 5 tys. podejrzeń i zachorowań na grypę, było też 48 zgonów, a – zdaniem ekspertów – ich liczba jest niedoszacowana.

Wyszczepialność przeciw grypie jest w Polsce najniższa w Europie. A przecież grypa ma też wymiar ekonomiczny, o czym najlepiej wiedzą przedsiębiorcy!

Fundacja „Misja Medyczna” serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie z prof. Lidią Brydak, kierownikiem Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego. Pani profesor będzie gościem cyklu organizowanego przez Fundację „Czwartki ze zdrowiem i medycyną”. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia, w godz. 17.00-18.30, w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej, która jest partnerem spotkania.

Wydarzenie jest otwarte dla mieszkańców i bezpłatne. Zapraszamy lekarzy, osoby związane z ochroną zdrowia, rodziców, a także wszystkich zainteresowanych tematem. Nie trzeba się zgłaszać, wystarczy przyjść 31 stycznia do Okręgowej Izby Lekarskiej (Łódź, ul. Czerwona 3).

Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

Celem projektu Fundacji Misja Medyczna „Czwartki ze zdrowiem i medycyną” jest propagowanie poprawnych nawyków zdrowotnych oraz dyskusja nad naszym stylem życia, wyzwaniami i zagrożeniami współczesnego świata. Czy dbamy o zdrowie, żyjemy bezpiecznie, pamiętamy o aktywności? Czy potrafimy odpoczywać? Spotkania zakładają także dyskusję na ważne, czasem kontrowersyjne tematy dotyczące ochrony zdrowia. Mają być zachętą do zastanowienia się nad naszymi postawami i wyborami.

Ideą „Czwartków ze zdrowiem i medycyną” jest cykl spotkań z osobistościami z dziedziny ochrony zdrowia. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na ostatni czwartek lutego. Tematem będzie nieustająca walka z dopalaczami, co możemy zrobić, by ją skutecznie wygrać – a gościem spotkania będzie Marek Posobkiewicz, niezwykła osobowość, były Główny Inspektor Sanitarny, znany także jako raper Gisu, bohater teledysku o zagrożeniach związanych z dopalaczami.

Zapraszamy serdecznie, będziemy wdzięczni za pomoc w rozpropagowaniu informacji.

Z poważaniem,

Krzysztof Suszek, Przewodniczący Rady FundacjiMisja Medyczna”

tel. 723 694 876